Witamy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 października 2013 21:00

Witamy na stronie Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej!

Naszym zamiarem jest sprawne dostarczanie informacji o poszczególnych etapach Olimpiady,  w tym o pytaniach proponowanych w Etapie I, publikowanie literatury przedmiotu wynikającej z programu Olimpiady, ogłaszanie wyników i dokumentacji poszczególnych etapów, jak również ? odpowiadanie na wszystkie Państwa pytania związane z Olimpiadą.

Celem nadrzędnym Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej  jest umożliwienie wyróżniającej się  młodzieży sprawdzenia się  oraz rozwinięcia wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianej książki i informacji, a także związanych z nimi pojęć: ilości, jakości, promocji. W założeniu program Olimpiady koncentruje się marginalnie na historii dyscyplin, traktowanej raczej jako pewna podstawa, punkt wyjścia, lecz na współczesności i przyszłości bibliologii i informatologii, w szczególności ? na ich znaczeniu we współczesnym, często rozumianym interdyscyplinarnie, społeczeństwie informacyjnym.

Zapraszamy do zapoznania się z Programem i innymi dokumentami związanymi z Olimpiadą oraz zachęcamy uczniów i nauczycieli do uczestnictwa w Olimpiadzie.