Finał Olimpiady - podstawowe informacje PDF Drukuj Email
wtorek, 17 marca 2015 09:16

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

dnia 17 kwietnia odbędzie się finał Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 w siedzibie Wydziału Filologicznego UŁ (ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź). Rejestracja uczestników będzie możliwa od godziny 9.00 w holu głównym gmachu - na parterze.

Dla tych, którzy zechcą przyjechać do nas wcześniej, w porozumieniu z Hostelem Cynamon (ul. Sienkiewicza 40, 90-009 Łódź) proponujemy noclegi  16/17 kwietnia w atrakcyjnej cenie 40 zł (ze śniadaniem) za osobę dla ucznia (pokój 4-osobowy). Dla nauczycieli-opiekunów cena noclegu to 50 zł (ze śniadaniem - pokój 2-osobowy. W miarę możliwości prosimy o jak najszybsze potwierdzanie noclegów pod numerem telefonu 884 315 910 (hasło: "Olimpiada"). Opłata za nocleg pozostaje w gestii uczestników Olimpiady.

W dniu Olimpiady przed Hostelem będą czekać na uczniów i nauczycieli studenci Katedry Bibliotekoznawstwa, którzy pomogą w podróży do siedziby Komitetu Głównego. Prosimy zawczasu o zaopatrzenie się w bilety MPK 20-minutowe ulgowe/normalne (uprawniają do podróżowania 40 minut). Wyjście nastąpi o godz. 8.30. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki - przed wejściem do hostelu.

W drugiej edycji Olimpiady na uczniów czekają dwa zadania. Pierwsze z nich polega na samodzielnym wyszukiwaniu zadanej informacji w pracowni komputerowej, drugie - na odpowiedzi ustnej na zadane pytania. Dla sprawnego przeprowadzenia konkursu uczniowie zostaną podzieleni na dwie grupy.

Przewidywany czas trwania Olimpiady to 4 godziny; winna się zakończyć o godzinie 14.00. Prosimy o zabranie przyborów do pisania oraz dokumentów tożsamości.

Życzymy już teraz wielu sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 10 września 2015 14:33